Hipodrom Wola włączony do grupy kapitałowej MTP

Podziel się

Hipodrom Wola stanie się najbardziej prestiżowym i jednym z najnowocześniejszych ośrodków jeździeckich w tej części Europy. Dziś miało miejsce oficjalne przeniesienie udziałów Spółki Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego do grupy kapitałowej MTP, która od lat organizuje największy w Europie Środowo-Wschodniej cykl halowych zawodów jeździeckich CAVALIADA TOUR.

Hipodrom Wola to 46-hektarowy teren, który od ponad stu lat służy działalności jeździeckiej. Mimo że wciąż odbywają się tu zawody konne, prowadzona jest szkółka i działa pensjonat dla koni, ośrodek czasy świetności ma zdecydowanie za sobą, a jego infrastruktura wymaga gruntownej modernizacji.

 

Od 2005 roku właścicielem spółki był Samorząd Województwa Wielkopolskiego, który przejął ją od Skarbu Państwa. W listopadzie 2021 radni Sejmiku podjęli decyzję o zbyciu tego majątku, w grudniu tego samego roku zgodę na nieodpłatne nabycie Hipodromu Wola wyrazili z kolei radni Miasta Poznania. 30 czerwca 2023 Rada Miasta Poznania podjęła uchwałę o wniesieniu przez Miasto Poznań wkładu niepieniężnego do spółki Międzynarodowe Targi Poznańskie w postaci udziałów spółki Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego Hipodrom Wola sp. z o.o. 18 września odbyło się oficjalne podpisanie aktu notarialnego.

 

W czerwcu przekazaliśmy Grupie MTP miejsce o wyjątkowej przeszłości - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - Jestem przekonany, że oddaliśmy je w dobre ręce. To właśnie na Targach od lat organizowana jest Cavaliada, która co roku przyciąga wielu zawodników i kibiców jeździectwa. Za kilka lat goście Cavaliady będą mogli podziwiać poznański Hipodrom w nowej odsłonie.

 

 

Ambitne plany Grupy MTP

 

W ciągu najbliższych 5 lat Grupa MTP planuje zbudować tu ośrodek jeździecki na światowym poziomie, gdzie będą się odbywać wyścigi konne, zawody w skokach przez przeszkody, powożeniu, ujeżdżeniu i woltyżerce. Inwestycje będą prowadzone etapami, co pozwoli na jednoczesny rozwój kalendarza zawodów. Pierwsze zawody planowane są już jesienią tego roku – mówi Tomasz Kobierski prezes zarządu Grupy MTP

 

Hipodrom Wola stanie się także miejscem rekreacji i spędzania wolnego czasu przez mieszkańców Poznania, uprawiania sportu i wydarzeń rodzinnych. Będzie to również przestrzeń organizacji plenerowych wydarzeń targowych np. Narodowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych, wystaw rolniczych i ogrodniczych. To pozwoli czerpać korzyści finansowe, które pozwolą utrzymać ten teren o wyjątkowej przeszłości i funkcji.